Alexander Sörloth Yükselişi Devam Ediyor Tam 10 Milyon Euro

Alexander Sörloth 

 Sezon başında Crystal Palace'dan 750bin Euro'ya kiralanan Norveçli  golcü geldiği ilk günden beri değerini katlamaya devam ediyor. Real Madrid ile ismi geçen müthiş golcünün piyasa değeri şuan 10 miyon Euro bandına gelmiş durumda.

 Peki Sörloth'ün yükselen değeri göz önüne  alındığında Trabzospor'un ne yapması gerekiyor ? Öncelikle şunu belirtmek gerek ki Trabzonspor Norveçli golcüyle çok güzel bir  sözleşme yapmış. Sözleşme şartlı zorunlu satın alma maddeleri olsun, maaş olsun tam anlamıyla bir yönetim başarısını barındırıyor. Detaylara gelecek olursak Alexander Sörloth önümüzdeki sezon Trabzonspor'un çıkacağı bütün maçların sadece   %50sinde maça çıkarsa Trabzonspor oyuncunun kulübüne 6 milyon Euro ödemek zorunda kalacak. Tabi şuan zorunda kalması bile Trabzonspor kulübü için güzel bir olay.

 Geçtiğimiz günlerde Alexander Sörloth ile ilgili Ahmet Ağaoğlunun  bir açıklaması vardı.“Bu adamın sözleşmesi niye herkesin derdi oldu. Bakın şimdi şunu söyleyeyim Sörloth bizde 2 yıllık kiralık. Satın alma opsiyonu 2. yılın sonunda bende."demişti. Aslında başkan çok mantıklı ve sakin bir şekilde adımlarını atıyor. Çünkü 2 sene boyunca oyuncuya 750 bin Euro verilecek. Oyuncu şuan veya sezon sonu satın alınmak istense maaş yükü de artacak. Bu  sebeple Başkan sözleşmeyi takip edecek gibi duruyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar