21 Yaşına Gelmeden Rekor Değerlere Ulaşan 10 Genç Türk Futbolcu


Türk futbolu belkide beklentilerimizi her zaman karşılamıyor ama Türk futbolcuları özellikle son dönemde değerlerini  kısa sürede kat ve kat artırma şansına sahip olabiliyor. Bizde sizler için bu listemizde 21 yaşına gelmeden değerlerini milyonlarca Euro'ya çıkaran genç oyuncularımızdan bahsedicez.
10- Sercan Yıldırım 20 yaşında/6.5 Milyon


Şu sıralar Survivor'da olan Sercan Yıldırım bir zamanları en potansiyelli futbolcularındandı. Bursaporun şampiyonluk kadrasonda da bulunan Sercan 20 yaşındayken 6.5 milyon Euro piyasa değerine sahipti.


9-Nuri Şahin 20 yaşında/7 Milyon


Futbol eğitimi Almanya'da almış fakat Türkiye Milli takımını seçmiş isimlerin başında gelen futbolcu 20 yaşında Dortmun'da oynarken 7 Milyon Euro piyasa değerine ulaşmıştı.8-Orkun Kökçü 18 yaşında/ 7 Milyon Euro


Hollanda'da yetişen ve U21 Milli Takım kadromuzda da bulunan Orkun daha 19 yaşında fakat geçen sene 7 Milyon Euro değerine kadar ulaştı. Mevkisi orta saha olan futbolcu ile ilgilenen  bir çok Avrupa kulübünün olduğunu söylemek gerek.


7-Ozan Tufan 20 Yaşında/7.5 Milyon Euro


Bursaspor'un şampiyon olduğu sene değerini artıran en önemli oyunculardan biride Ozan  Tufan. Daha henüz 20 yaşındayken 7.5 Milyon Euro'luk bir değere ulaşmıştı.6-Arda Turan 20 Yaşında / 7.5 Milyon Euro

Son zamanlarda pek sevilmeyen bir futbolcu haline gelsede Arda Turan Galasatasaray Altyapısından yetişen ve dünyanın en büyük kulüplerinden birinde oynamayı başaran bir isimdi. 20 yaşında Galatasaray'ın önemli futbolcularındandı. Ve 7.5 Milyon Euroluk bir değere sahipti.


5-Enes Ünal 20 Yaşında/ 14 Milyon Euro


Enes Ünal deyince aklınıza Bursaspor gelebilir. Fakat Enes Bursadan gittikten sonra değerini 14 Milyon Euro'ya kadar çıkarmıştır. Bu değere Villareal  kadrosundayken ulaşmıştır.


4-Hakan Çalhanoğlu 20 Yaşında/15 Milyon Euro


Almyanya'da yetişen Milli futbolcumuz Hakan daha 20 yaşındayken Bayern Leverkusen'de kalitesini belli etmiş ve 15 Milyon Euro'luk inanılmaz bir değere sahip olmuştu.


3-Abdulkadir Ömür 19 Yaşında/15 Milyon Euro


Birçok futbolcu çok iyi değereler ulaşsa da son zamanların en önemli genç oyuncularından birisi Abdükadir Ömür. Hem Türkiye'de yetişmiş olması hemde yetenekleriyle gelecekte de gençlere ilham olacak bir isim. Trabzonspor'un zor zamanlarında sahneye çıkan Abdlkadir daha 19 yaşında 15 Milyon Euro değere ulaşmıştı.


2-Ozan Kabak 19 Yaşında/ 22 Milyon Euro


20 Milyon barajını çok erken geçen nadir isimlerden biriside Ozan Kabak. Yine Galatasaray altyapısından çıkan bu isim Almanyada önce Stuttgart sonra ise Schalke 04'e transfer olmuştur.


1-Cengiz Ünder 20 Yaşında / 27 Milyon Euro


Altınordu'nun çıkardığı  en büyük yetenek olan Cengiz, hem Milli takımda hemde Romada şuan harika işler yapıyor. Yaşadığı sakatlıklardan dolayı biraz performans düşüklüğü olsada daha 20 yaşındayken ulaştığı değer 27Milyon Euroydu.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar