Avrupa Şampiyonasını Corona Engeli !!

 Uefa bugün yaptığı toplatıda tarihini karar verdi. Bu yaz aylarında yapılacak Avrupa Şampyiyonasını 250 ülkenin katılımı ile yapılan toplantı ile turnuvanın bir sonraki seneye ertelenmesi kararı çıktı. Corona virüsü sebebiyle ertelenme kararı alan Uefa ilerleyen günlerde daha ayrıntılı açıklma yapacak.


 Olağanüstü günler geçirdiğimiz şu günlerde  futbol camiaları da Corona Virüsü Tehlikesinden kaçamıyor. Futbol dünyası da dünyada binlerce ölüme sebep olan salgın hastalıkla ilgili önemler almaya devam ediyor. Türkiye'de de Nisan sonuna kadar seyircisiz maçlar oynanmaya devam edecek. Avrupa'da ise birçok lig durdurulmuş futbolcular karantinaya alınmıştı.

Tabi bu gelişmeler yaşanırken önümüzdeki aylarda başlayacak olan Avrupa şampiyonası için sorular sorulmaya başlanmıştı. Özellikle virüsün artık merkezinin Avrupa olmasından sonra bu sorulara bir cevap aranıyordu. Ve beklenen karar verildi.  Euro 2020 bir sene ertelendi. Turnuva 11 Haziran- 12 Temmuz arası oynanacak.

UEFA Başkanı Alexander Ceferin, “Hepimiz biliyoruz ki Avrupa’daki bu korkunç virüs yaşamı oldukça zorlu bir hale getirdi. Şu an için EURO 2020’yi ertelemek tek seçeneğimizdi. 55 ülkenin tamamının desteğine sahibiz. Şu an için bütün olarak futbolu ve hem oyuncuların, hem de taraftarların sağlığını düşünmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar