Fenerbahçe'de Ersun Yanal Dönemi Bitti Muhtemel Hocalar

 

Fenerbahçe'de beklenen ayrılık geldi. Son 5 maçta 3 mağlubiyet 2 beraberlik alan Fenerbahaçe'nin Teknik Patronu Ersun Yanal ile yollar ayrıldı. Daha önce istifa ettiği iddiaları da olmuştu. Fakat Fenerbahçe resmi sitesinden yapılan açıklama ile Ersun Yanal ile yolların ayrıldığı söyledi.

Fenerbahçeye geçen sezonun ikinci yarısında gelen Ersun Yanal kulubü  17. sıradan alıp 6. sıraya kadar getirmişti. Bu sezonun başında Fenerbahçe ile lige iyi bir başlangıç yapan Ersun Yanal, ligin ilk yarısını 31 puanla bitirerek 4. sıradaydı. Fakat ikinci yarı başladı başlayalı istikrarını kaybeden Fenerbahçe'de patlama noktası Galatasaray maçı olmuştu. Bu maçın kaybedilmesi ve Kadıköy serisinin bozulmasından sonra Ersun Yanalın koltuğu sallamaya başlamıştı. Kulüpten dün yapılan açıklamaya göre Fenerbahçe teknik direktörü ayrılmak istediğini yönetime belirtmiş, ve yönetimde bunu kabul etmiştir. Bununla birlikte Ersun Yanal hafta içi oynanacak Trabzonspor maçında takımın başında olacak ve sonrasında ayrılacak.

Peki Ersun Yanal gittikten sonra muhtemel hoca adayları kimler ?

1- Emre Belözoğlu

Ersun Yanal ayrıldıktan sonra ilk seçeneklerden biri Emre'nin hem futbolculuk hem teknik patronluk yapması bekleniyor. En azından sezon sonuna kadar Emre'nin takımın başında olabileceği konuşuluyor.

2-Erol Bulut

Eski Fenerbahçeli futbolcu ve Teknik direktör olan Erol Bulut sarı lacivertli takım için en önemli adaylardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yönetimin kendi içinden çıkmış bir isme yönelmek istediği  biliniyor. Son yıllarda teknik direktörlük kariyeri de başarılı olan Erol Bulut'u yakın zamanda Fenerbahçe'de görebiliriz.

3- Yabancı bir hoca
Ali Koç yönetimi özellikle Türkiye ligi dinamiklerini bilen bir hoca bulabilirlerse yabancı hocaya yönelme ihtimali de doğalabilir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar