Şampiyon Bu Hafta Belli Olacak !!!

Ligde şampiyon kim olacak ? Son dokuz haftaya girdiğimiz şu dönemde özellikle Başakşehir ve Trabzonspor liderlik  için en favori takımların arasında gözüküyor. Onları da Galatasaray Sivasspor takip ediyor. Bu hafta oynanacak Galatasaray Beşiktaş maçıyla aslında ligde büyük bir dönüş noktası olabilir.

 Eğer Galatasaray bu maçı kazanırsa en önemli virajı dönmüş olacak. Beşiktaş ise şampiyonluk yarışından kopmamak adına bu maçtan mutlak galibiyet alması gerekiyor. Alanyaspor ve Fenerbahçe’nin şampiyonluk umutları tükenmiş gibi duruyor. Fakat matematiksel olarak hala şampiyon olma şansları var.


Benim görüşüm Galatasaray Beşiktaş maçı ligde çok önemli sonuçlara sebep olacak. Eğer Galatasaray yenerse şampiyonluğu bırakacağını düşünmüyorum. Fakat Beşiktaş yenerse şampiyonluk Başakşehir ve Trabzonspor arasında gidip gelir. Burada ise devreye şampiyonluğu daha önce kazanmış olan Trabzonspor'un 40 senelik  Şampiyonluk hasreti devreye girecektir. Ve Trabzonspor bu hasrete son verecektir diye düşünüyorum. Başakşehir ve Trabzonspor arasında geçen bu şampiyonluk yarışında Trabzonspor yarışı şampiyonluk ile bitirecektir. Fakat devreye Galatasaray girerse söylediğim gibi Trabzonspor şampiyon olamaz.

Şu anda 52 puanda bulunan Trabzonspor ve Başakşehir bu hafta sonu Trabzonspor’un sahasında karşılaşacak. Bu maçı Trabzonspor mutlaka kazanması gerekiyor. Galatasaray ise Beşiktaş’ı kendi evinde ağlayacak özellikle şunu söylemek gerekiyor. Bu maçların seyircisiz oynanacağı ayrıntısı maçların kaderini de belirleyebilir. Benim Trabzonspor-Başakşehir maçı için tahminim beraberlik Galatasaray Beşiktaş maçı içinse tahminim Galatasaray’ın yeneceğini yönünde. Bakalım neler olacak bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Yunus Emre Doğan

Yorum Gönderme

0 Yorumlar