Fenerbahçe Ruhunu Ortaya Çıkaracak Efsanelere Dönüyor


 Fenerbahçe'de artık yeni bir dönem başlıyor. Yönetim artık başarısızlıkların arkasına sığınmayı bırakmak istiyor. Bu sebeple kulüp artık öz değerlerine dönerek yeni sezona girecek. Bunun için ilk adım olarak A Takım teknik kadrosuna Mehmet Aurelio dahil edildi. Bununla birlikte gelecek sezon futbolu bırakacağı düşünülen Emre Belözoğlu sportif direktörlüğe getirildi.

 Artık Türkiye'de farklı bir bahara giriyoruz. Bu bahar etkisi 4 büyükler dahil olmak üzere Türkiye'nin bütün takımlarında hissedileceği belli oldu diyebiliriz. Ekonomik buhranların altından kalkamayan takımlarımız, hem ekonomik zararlar hemde gelmeyen başarılar sebebiyle kendi öz kaynaklarına dönmek zorunda kaldı (!) Bize sorarsanız olması gereken zaten buydu. Bu bahara erken giren takımların başında ise Trabzonspor geliyor. Doğru yatırımları, kendi bünyesinden çıkardığı oyunculara ve genç yabancı oyunculara yapan Trabzonspor bunun ekmeğini yemeye başladı diyebiliriz.

 Bu bahar artık Fenerbahçeye'de gelmiş durumda. Öncelikle kulübün efsane isimlerini getirip doğru sorumlulukları verip, takımda bir ruh oluşturulacak. Bununla birlikte bu isimlerin vereceği tavsiyeler doğrultusunda hem Türkiye'de hemde yurtdışında futbol oynayan genç Türk futbolculara imzalar attırılması planlanıyor. Yani artık Fenerbahçe artık bugüne değil, yarına yatırım yapacak. Yarınlarda Fenerbahçe'nin eski ruhu tekrar ortaya çıkacak.

Evet gelelim ruh meselesine...
Neden olmuyor diye soruyoruz senelerce...
Bu takım tüm  kumpaslara rağmen Şampiyon olan takım değil miydi ?
Şampiyonlar Ligine şike kumpası nedeniyle gönderilmeyen takımda bu takım değil miydi ?
Kumpastan sadece 1 sezon sonra Avrupa'ya gönderilmeyen bir takım, nasıl bir refleks göstererek yarı finali görebilirdi ?
Hangi takım böyle bir kumpastan sonra kendine gelebilirdi ?
Tabiki, kendi öz kaynaklarıyla bir ruha sahip olan  Yüce Fenerbahçe takımı...
Avrupa ligi yarı finalinde Kocaman ne demişti ; "Geçtiğimiz sezon özellikle bizi Şampiyonlar Ligi'ne göndermeyenlere de YARI FİNALden selam olsun"
Evet selam olsun demişti, kimilerine göre teknik direktörlüğü bırakması gereken adam...
Fenerbahçe bugün doğru olanı yapmaya başladı.
Artık yeni bir Fenerbahçe ruhu için Aykut Kocaman gibi Sadece Fenerbahçelilere dönülmesi gerek...
Yani bütün olayları yok sayıp Trabzona gidenlere değil !!!
İhtiyacımız olan sahada ruhunu ortaya koyan 11 futbolcu...
İhtiyacımız olan Fenerbahçeli Teknik heyet, Fenerbahçeli Yönetim...
Son olarak Fenerbahçe eskiye dönerse bu taraftarda deliye döner...


Yorum Gönderme

0 Yorumlar