Muriç Giderse Fenerbahçenin Planı Ne Olacak ?

 Fenerbahçe bu sene ile birlikte şampiyonluğa 6 sezondur hasret durumda. Bu sebeple önümüzdeki sezon için doğru bir yapılanmaya gitmek istiyor. Tabi ki bunun için öncelikle finansal durumun Feenerbahçe'nin transfer yapma olasılığına izin vermesi gerekiyor. Fenerbahçe bu şartlar altında elinde ki bazı oyunculardan feragat edebilir.

 Fenerbahçe önümüzdeki sezon için yeni bir kadro yapılanması çalışmalarına gidiyor. Bunun için yüksek bonservise satabileceği oyuncuları elinden çıkarması gerekiyor. Bunların başında geçen sezonun yaz transfer döneminde transfer edilen Vedat Muriç geliyor. Bu sezon kötü bir  performansı olan Fenerbahçe'de adeta bir elmas gibi parlayan Kosavalı pivot santrafor için bir çok teklif geliyor. Fenerbahçe'nin amacı ise Vedat Muriç'ten en azından 20 Milyon Euro ve üzeri bir gelir elde etmek. Fakat Fenerbahçenin son yıllarda bulmuş olduğu en iyi forvet oyuncusu olan,  bununla birlikte Fenerbahçeye aidiyeti ile de taraftarın sevgilisi haline gelen Vedat, gönderilme ihtimaline karşı onun  yerini doldurabilecek bir oyuncu  bulmak şart.


Fenerbahçe geçmiş yıllarda yaptığı hatalara düşmeden satacağı oyuncu yerine en az 2 farklı planı bulunması gerekiyor. Tabi ki bu planları organize ederken gelecek olan yeni teknik direktörün taktik ve teknik yapısı da önem arz ediyor. Bu seçeneklerin hepsi düşünüldüğünde Vedat'ın yerini doldurabilecek 2-3 isimin şimdiden bulunması gerekiyor. Tabiki yönetimin bu dair bir palanı var. Ve bir kaç isimde şimdiden kulislerde konuşuluyor. Bunlardan bir tanesi 22 yaşında ki  Burugge forması giyen Emmanuel Bonaventure Dennis bu sezon oynadığı 33 resmi maçta 9 gol atıp 2 asist yaptığını hatırlatalım.


Santrafor bölgesi için ise Aurolio'nun önerdiği bir isim olan Yuri Alberto. 19 yaşındaki Brezilyalı oyuncu Fenerbahçe için biçilmiç kaftan diyebiliriz. Hem bonservis bedeli olmadan alınabilecek olan Yuri, genç milli takım'da 12 maçta 6 gollük  performans göstermişti.
Yorum Gönderme

0 Yorumlar