Şampiyonluk Yolunda Her Yol Mübah Mı ?

 

Fenerbahçe'de gündem artık takımın baştan aşağı değişmesi. Değişirken de eskiye dönüş başladı. Eskiye dönüş derken Emre Belözoğlu, Mehmet Aurelio ve Tuncay Şanlı gibi takımda efsane olmuş ve taraftarında büyük saygı duyduğu isimler bir bir kulübe dönüyor. Politika saygı duyulan,efsane futbolcularımızın geri dönmesi  ve  takımda yeniden iyi bir ruh oluşturulması.


Ama iş farklı bir noktaya doğru gidiyor...
Nedir  bu farklı nokta ? 
Fenerbahçe Şampiyonluğa giderken rakip takımla anlaşan futbolcuya yönelmek takıma tekrar onu kazandırmak ne kadar doğru ?
Yada Kadıköye siyah-beyaz formayla gelip, Fenerbahçe taraftarını bir şekilde tahrik etmek için ezeli rakibimizin önünde eğilmek gerçekten doğru mu ?
Evet Fenerbahçe 6 senedir şampiyon olamıyor. Artık takıma önümüzdeki sezon şampiyonluk gerekiyor. Bu şampiyonluk için her şey mübah diyebilir miyiz ?
Bir Fenerbahçeli olarak buna cevabım, tabiki hayır.
Bu sebeple;
Doğru yapılanları söylerken yanlış yapılanları da ortaya koymak gerek.
Taraftarın önüne Gökhan ve Caner'in tekrar çıkarılması çok büyük bir risk. Bunu oyuncuların da çok iyi  bildiğini söylemek gerek. Herhangi bir olumsuz davranışın olmasına gerek bile yok.  Kötü bir performansta bile bu oyuncular taraftarın ilk tepki vereceği isimler olacak.
Ama şunu unutmamak lazım ki... Fenerbahçenin her türlü menfaati bizim istek ve arzularımızdan üstündür.
Bu sebeple gelinen noktayı çok iyi tartmak gerek. Bu iki oyuncu Fenerbahçe yararına hala bir şeyleri yapabilecek durumdaysalar tabi ki bu  karara destek Fenerbahçe'nin büyük taraftarından verilecektir.

Son olarak para isteyen para veren Fenerbahçe taraftarı isterse her oyuncu gelir. Ama eğilenleri,baş eğenleri unutmaz. Çubuklu ucuz adam kaldırmaz.Vesselam.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar