"6 Saniye" Kuralı Şampiyonluğun En Büyük Adayını 90+7' de Buldu!


 Yazıma nereden başlayacağımı inanın bilemiyorum ama dilim döndükçe anlatmaya çalışacağım. Galatasaray' ı adeta bitirdiler... Maçı özetlerken, maçın taktiğini-tekniğini bir kenara bırakıyorum, aslında konuşmamız gereken durum bu iken maalesef izin vermiyorlar, zira yaşananlar maç kritiğinin önüne geçiyor!

Maçta Galatasaray  3-1 öndeyken Gaziantep FK takımının Ganalı futbolcusu Patrick Twumasi' nin attığı golde; Gaziantep FK takımının futbolcusu Kenan Özer' in Galatasaray' ın kalecisi Okan Kocuk' u  perdelediğini bırakın kamera görüşünü  sadece kalecinin refleksinden bile anlayabilirsiniz. Hadi bunu yan hakem mi çizgi hakemi mi ne olduğu belli olmayan ama sahada görev alan hakem  görmedi! Peki,  Hakem Cüneyt Çakır ve Oğuzhan Uğurlu sizler ne yapıyordunuz, ne işle meşguldünüz? Kaleci Okan Kocuk golden sonra rakip futbolcuyu işaret ederek; kendisini rahatsız ettiğini söylüyor ve gerçekten uzaktan kaleye atılan  şutta rakip futbolcuyu geçene kadar müdahale etmiyor. Kararsız kalıyor ve top, rakip futbolcuyu geçtikten sonra müdahale  etmeye çalışıyor ama yetişemiyor.

Pekala ben bunu TV karşısında görüyorum da siz mevcut teknolojik imkanlarla nasıl görmüyorsunuz ya da görmek mı istemediniz acaba... Meşhur 6 saniye kuralına geçmeden bir konuya daha değinmek istiyorum. Maçta görev alan Hakem Cüneyt Çakır, hani O bizi Avrupa' da temsil eden gururumuz Cüneyt Çakır, sahada antipatik olduğun gibi saha dışında da olmayı başardın. Bu benim görüşüm... Sahada, gerek soğuk yüz ifadenle gerek futbolcularla olan  iletişimsizliğinle iyi olmadığını düşünüyorum. Ayrıca toplum olarak en büyük hatalarımızdan biri başarılı olan, belli mevkilere ulaşan kişilere ayrı bir muamele yapmamızdır. Bu durum kişinin başarısına zarar verir ve  kişi gerçek anlamda her alanda kendisini özel sanıp, kendisi için ayrıcalıklı bir muamele yapılmasını bekler. Aslında bu durum o kişinin suçu değil, onu bu duruma getiren bizleriz! Neyse konuşulacak çok şey var aslında ama biz kısa kesip 6 saniye kuralına geçelim...

Birisi bana böyle bir kuralın dünya genelinde uygulandığını söyleyebilir mi? Böyle bir kural vardır ama uygulanmaz. Rıdvan Dilmen' in dediği gibi; Alper Ulusoy 1500 maçta görev aldın, hangisinde uyguladın? Yakın zamanda yönettiğin maçlarda kaleciler daha fazla topu elinde tutuyor buna rağmen hiç uygulamadığın kuralı gelip de dünya genelinde ,ne maçlar ne derbiler ne pasif maçlar oldu,  uygulanmayan 6 saniye kuralını Şampiyonluğun en büyük adayı Galatasaray' a uyguluyorsun!

Bir de 90+7' de... Alper Ulusoy, İsmail Şencan, Mustafa Sönmez, Cüneyt Çakır, Oğuzhan Uğurlu, sizleri Galatasaray  camiası  unutmayacak...

 Sizler ve sizi yönetenler bilsinler ki Galatasaray kaybetmez! Yine bir tarih yazıldı, yine baş rolde GALATASARAY...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar