Gelen Gideni Aratır ! Affet Bizi Büyük Başkan...


Yıl 2014 Aylardan Ocak...

Fenerbahçeli kardeşlerimizle Sabiha Gökçene gitmişiz. Yaşlar daha küçük,bıyıklar yeni tellenmiş, ama bildiğimiz tek bir şey  var oda Fenerbahçe. Ve Türkiye'nin en büyük takımına uygulanan bir kumpas davası ve davasından dönmeyen bir Başkan var.

Kimse dönemez demişti.  Hatta "Fransa'da yıllarca kalacak göreceksiniz" demişlerdi. Ama o soğuk kış gününde Başkan döneceğim dedi ve oyunları bozdu. Uçaktan indiğinde ağzından şu sözler döküldü : " Hakkımızda ferman vermişler, fermana uyduk geldik. Kalemimizi kırmışlar. Fenerbahçe son kaledir teslim olmaz." dedi.  Ve Fenerbahçe "FETÖ" yapılanmasına karşı ilk darbeyi vuracaktı.

Şimdi gelelim günümüze, 2020 Fenerbahçemize. 3 Temmuz 2011 yılında dahi bitmeyen, aksine daha da güçlenen Fenerbahçe takımı maslesef ki bugün gelinen noktada o eski dönemlerin zerresini bile aratır duruma gelmiştir. Nasıl olmuş, nasıl bitmiş  ve nereden nereye gelinmiştir bilinmez. Ama bu noktada söylenecek tek şey Fenerbahçe'nin menfaatleri.

Ali Koç seçilirken büyük umutlar vaat edilmişti. Vizyonların büyük olduğu yönünde propagandalar yapılmıştı. Gençlere yönelindi, mali anlamda fedakarlık yapıldı. Hepsine de Fenerbahçe'nin büyük taraftarı destek verdi, imzasını attı. Şampiyon olunamadı, kümeleri gördü Fenerbahçe, bunlara rağmen Fenerbahçe taraftarı tam destek demeye devam dedi.

Dün günlerden 17 Haziran Yıllardan 2020'ydi. 23 yıllık ezici üstünlük, Kadıköy'de Trabzonspor'a bırakıldı. Bazen tutunacak bir dal ararsınız, beklersiniz bizimde beklentimiz Türkiye Kupasıydı. Belki yeni sezona girmeden birde Süper Kupaydı. Fakat dünkü yenilgiyle son dalımızda kırıldı. Maç hakkında söylenecek şey Fenerbahçe kulübesinde yaşanmaması gereken belirsizlikdi. Birde maç sonunda her kamera gördüğünde Fenerbahçe ile ilgili olumsuz söylemlerini devam ettiren Ahmet Ağaoğlu ile Ali Koç'un selamlaşması, hatta Ali Koç'un Ahmet Ağaoğlu'nu tebrik etmesiydi.

Maalesef...
Türkiye'de centilmenlik ile işler yürümüyor.
Bağıra, Çağıra tribün ağızıyla Vura,vura... Kıra, kıra ilerlemek gerekiyor.
Bu tavrı devam ettirmediğimiz her sezon, hüsranla bitiyor.
Oyunlar kuruluyor, oyunlar bozuluyor.
Ama çok üzülüyorum, Fenerbahçe olarak sadece izlemekle kalıyoruz...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar