ŞAMPİYONLUĞU 3 MİLYON EURO'YA VERMEK


 Fenerbahçe sezon  başında ve geçen sezonun  devre arsında bir  çok transfer yapmıştı. Ve birçok isimle yolları  ayırmıştı. Fakat yolları ayırdığımız futbolcular öyle sıradan isimler değildi. Şimdi size öyle istatistikler göstereceğim  ki maalesef yönetimin transfer hatalarına bir kez daha kahır olacaksınız.

Max Kruse 


Geçtiğimiz günlerde Fnerbahçe'den ayrılan Alman disiplini denilen tek bir kırıntının olmadığı futbolcudan başlayalım. 1.5 Milyon imza parası ile imzayı atmış 2.5 Milyon Euro'da maaşı vardı. Fenerbahçe ile 20 maç oynadı 7 gol 7 asist yaptı. Baktığınız zaman güzel istatistikler fakat 32 yaşındaki oyuncu 20 yıllık ezici üstünlüğün bittiği(Galatasaray'a 3-1 yenildiğimiz maç) maçta liderlik yapabildi mi ? Tabiki hayır.

Garry Rodrigues

Malesef Fenerbahçe'nin maddi olarakta saha içinde de en kötü transferlerinin başında geliyor. 21 maça çıkan oyuncu 3 gol 5 asistle oynamış. Kimse bu oyuncu şöyle iyi oyuncu böyle iyi oyuncu demesin. FENERBAHÇE'DE OYNAYABİLECEK BİR  YETENEKTE DEĞİL. Ayrıca oyuncunun maaşını da Fenerbahaçe ödüyor. Üstüne'de 2.5 Milyon Euro kulübüne veriliyor.

Deniz Türüç

Deniz Türüç, belkide üst düzey olmasa da hucüm anlamında Fenerbahçe için iyi bir kalite olacakken Fenerbahçeli yerli oyuncuların her yerde oynama kaderini yaşıyor. Yani elinde sol ayağı düzgün duran top kullanabilen,orta açabilen ve şut vurabilen bu adamı sol bekte oynatmak sol önde arkada her şeyi denemek adeta oyuncu ile deney yapmak, oyuncudan verim alamamana sebep oluyor.

Yukarıda 3 tane adam saydık ettik. Ama öyle bir adam var ki üçünden de büyük topçu, Şampiyon topçu Fenerbahaçe'yi  hedefe götürebilecek bir topçu...

Boyu kısa, yetenekleri uzun uzun... Mathieu Valbuena... Geçen sezonun sonunda Fenerbahçe'den üzülerek giden futbolcu fazla uzağa değil, Yunanistan Pire'ye(Olympiakos) doğru gitti. Gittiği takımda 6 gol 12 asist yaptı. 


Peki Fenerbahçe'de ne yaptıda gönderildi. Yüksek maaş yükünden mi ? Eğer yüksek maaş yükünden ise neden Rodrigues alındı ? Yeteneksizse Geçen sene ki Beşiktaş,Trabzonspor maçlarını hatırlamanız yeteneğini de hatırlamanızı sağlayacaktır.

35 yaşına geldi diye, şapkadan tavşan çıkaran adamları 3-5 kuruş hesabı yaparak göndermemeye devam edersek Fenerbahçe yeniden başarıya ulaşamayacak. Tam tersi daha kötüye gidecek.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar