GERÇEKLERİN BİR GÜN ORTAYA ÇIKMAK GİBİ KÖTÜ BİR HUYU VARDIR!


 Geçen sene bu zamanlardı. TFF'unda hareketli bir gündü. Fenerbahçeliliği ile bilinen bir isim olan Nihat Özdemir 174 oyla TFF başkanı oluyordu. Tabi ki konu Fenerbahçeli bir başkan olunca biranda herkesin suskun ağızları açılmaya başlamıştı. Kimse Fenerbahçeli  bir başkana tahammül bile edemiyordu. Atılan twitler,yapılan konuşmalar ve açıklamalar... Bunlar sadece bir başlangıçtı.

Yeni sezona gelindiğinde ise Fenerbahçe lige iyi başlamıştı. Ligin ilk yarısını da zirveden çokta uzakta bitirmemişti. Şampiyonluğun en büyük adaylarından biri ilk yarının sonunda Fenerbahçeydi. Fenerbahçe 31  puanla 4. sıradaydı ve zirvede bulunan Sivasspor ile arasında sadece 6 puan vardı. Beşiktaş 5. sırada,Galatasaray ise 7. sıradaydı. Fenerbahçe'nin bu gidişi bir şekilde durdurulmalıydı. Ve durdurmak için her türlü manipülasyon, her türlü şartlar zorlaştırılmalıydı. İlk sahne "ZORLU" süreci  ile başlatılmalı, Ali Koç ve Fenerbahçe aleyhine bir algı yaratılmalı daha sonrasında ise Nihat   Özdemir üzerinde yaratılan baskı ile ilk sahne tamamlanmalıydı. Nitekim öylede oldu. Fatih Terim şu twitle oluşturulan algıya tuzunu atmıştı.Ocak-Şubat 2020'de bu olayların yanı sıra ikinci bir sahne daha vardı. TFF'nun açıklamış olduğu "TRANSFER LİMİTİ" meselesi. Yeni bir senaryo yazılmış geriye sadece senaryoyu oynamak kalmıştı. 17 Ocak 2020'de Ahmet Ağaoğlu Transfer Limitlerinin 450 bin Euro olduğunu söylüyordu. Fakat transfer sezonu sonunda Trabzonspor çok önemli 4 isimle anlaşıp bu limiti aşmıyordu. Trabzonspor, Guilherme transferini 50 bin Euro, Da Costa ve Bilal Başacıkoğlu'yla "Asgari Ücret"e anlaştıklarını açıkladı. Dalga mı geçiliyordu ? Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın transfer yapmasına izin vermeyen TFF Trabzonspor'a kurala uydur mu diyordu ?

Araba fiyatına futbolcu  alındığında sesi çıkanlara "Sus ses çıkarma" tavrı takınanlara dün UEFA cezayı  kesti. Son olarak Aykut Kocaman'ın unutulmayan o sözüyle yazıma son veriyorum.

"Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır "
Saygılarımla...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar