UZUN İNCE BİR YOLDA SON HEDEF AVRUPA !!! Fenerbahçe hafta içi oynadığı derbi maçında 23 yıllık derbi üstünlüğüne veda etti. Bu sezon Galatasaraya karşı 20 yıllık derbi yenilmezliği de bitmişti. 2020 kimseye iyi gelmediği gibi Fenerbahçeye de iyi gelmedi. Ligde hedefi kalmayan Fenerbahçemizin kısa yoldan Avrupa'ya gitme şansını da Trabzonspor maçında kaybetti. Fakat uzun bir yol ile Fenerbahçemizin yine Avrupa şansı devam ediyor.

 Avrupa şansı devam ediyor etmesine ama takımda inanç kaldı mı bilinmez. Puan durumuna bakıldığı zaman da  göreceğimiz  tek şey, uzun ince bir yol.  Ve bu yol birçok bilinmezlikle dolu. Bu  bilinmezlikler her hafta yerini biraz daha net bir görüntüye bırakabilir. Fakat puan durumu adeta şampiyonluk dahil her şeyin son hafta belli olacağını işaret ediyor. Yani Fenerbahçe yarın Kasımpaşa maçını mutlak kazanması gerekecek. Kazanırsa devam etmek için motivasyonu da devam eder. Eğer kazanmazsa Fenerbahçe'nin çok ufak kalan motivasyonu da bitecektir.


 Puan durumuna bakıldığında Avrupa şansı için iki takım göze çarpıyor. Birisi "1 yıl Avrupadan men" alan Trabzonspor, birisi ise Alanyaspor. Eğer Alanya Türkiye kupasını kazanır ve şampiyon olursa, direkt Avrupa biletini  almış olacak. Buda bizim isteğimiz bir ihtimal. Trazonspor'un da cezası onanırsa bizim için 5. olmak bile Avrupa bileti demek olacak.

Yani Fenerbahçe için uzun ince  bir yol var, bir  hedef AVRUPA...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar