REKORLARA DOYMAYAN YAŞAYAN EFSANE "CRİSTİANO RONALDO"


 İnanılmaz bir adamla aynı dönemde yaşamaktayız. Belki çoğumuz alıştık onu yaklaşık 20 yıldır televizyonlarda, internette her  gün gördüğümüzden dolayı. Fakat bu adam bir 100 yıl sonrada, tarihin en önemli sayfalarında ismi altın harflerle ve altın bir kağıda yazılacak olan adam. Kimden mi bahsediyorum ? Tabi ki Cristiano Ronaldo'dan.


 Tam tamına 15 yıldır 20 golün üzerinde gol atmayı başarmış, futbol tarihinin yaşayan ve hala futbolu üst düzey bir şekilde oynayan bir isimden bahsedeceğiz. Dün gece bu bahsedeceğimiz adam bir rekora daha imzasını attı. Formasını giydiği Juventus ile Udinese'ye karşı attığı 2 gol ve yaptığı bir asistle takımının kazanmasını sağlarken kendi kariyerinin de 758. golünü atarak Brezilyalı efsane Pele'yi geçerek dünyanın en çok gol atan, profesyonel anlamda, ikinci ismi olmayı başardı. Artık önünde sadece tek bir isim var. 805 gol ile Josef Bican. 

Cristiano için bu rekoru kırmak önemli mi bilinmez ama bildiğimiz bir şey var ki o hep en önde olmayı seviyor. Yani Ronaldo 805 gollük Josef Bican'ın golünü kırmadan futbol sahalarına veda etmeyecek gibi duruyor. Hedeflerinin peşinden asla yılmadan giden bu adamla aynı dönemde yaşamamız bile bence büyük bir şans. Çünkü anlatacağımız bir Ronaldo var.Ronaldo'nun hikayesinden biraz bahsetmek gerekirse daha doğmadan başlayan hikayesine değinmek gerek. Annesi Ronaldoya hamileyken onu aldırmayı hatta kendi imkanlarıyla onu düşürmeyi bile denemiş. Aslında bunun sebebi Ronaldo'nun babasının alkolik olması ve ailenin yoksullukla mücadele etmesi. Ronaldo buna rağmen ailesine en içten şekilde bağlı. Hatta babasının alkolden dolayı ölmesi sebebiyle kesinlikle alkol içmiyor, dövme yaptırmıyor ve düzenli kan bağışı yapıyor. Tam anlamıyla bir idol değil mi ?
Tabi biz Türklerinde Ronaldocu olduğumuzu söylemek gerek. Gerek insanlığı gerek yaptığı açıklamalar ile Türk insanında kalbini kazanan en büyük futbolcu Cristiano. Messi mi ? Ronaldo mu? muhabbetinde her zaman kazanan Ronaldo oluyor. Bunu da zaten bilmeyen yoktur.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar